Kanada

Transport morski do Kanady

Z GlobKurier.pl przetransportujesz swój ładunek do najbardziej odległych zakątków świata, także do Kanady. Wszystko szybko, sprawnie oraz bezpiecznie. Pomożemy Ci w realizacji każdego zlecenia.

Czas transportu morskiego do Kanady jest uzależniony od warunków Incoterms 2010 czyli Międzynarodowych Reguł Handlu. Ponadto przesyłki kontenerowe z Polski do Kanady muszą przejść określone procedury, które wpływają na czas realizacji zlecenia. Warto wiedzieć, że niektóre produkty w Kanadzie podlegają licznym restrykcjom, które mają na celu ochronę kanadyjskiego rynku przed wyrobami napływającymi spoza terenu państwa. Ograniczeniom podlega również obrót pomiędzy poszczególnymi prowincjami, pomiędzy którymi wymiana odbywa się w oparciu o system kontyngentów wewnętrznych.

Organem administracji federalnej nadzorującym obrót z zagranicą towarami reglamentowanymi jest Biuro Kontroli Eksportu i Importu (The Exports and Imports Controls Bureau – EICB – podlegające federalnemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych i Handlu Zagranicznego – Department of Foreign Affairs and International Trade (DFAIT).

Powiązane artykuły: