Korea Południowa

Transport morski do Korei Południowej

Korea Południowa to jeden z licznych kierunków, do którego prześlesz swój ładunek razem z GlobKurier.pl. Z nami zrealizujesz transport morski bezpiecznie, pewnie i w atrakcyjnej cenie. Pomożemy Ci na każdym etapie realizacji zlecenia. Sprawdź, co musisz wiedzieć o transporcie morskim do Korei Południowej.

Czas dostarczenia przesyłek do Korei Południowej drogą morską wiąże się z długim okresem oczekiwania, ale jest dużo tańszy od transportu lotniczego. Transport morski jest niezwykle korzystny dla przedsiębiorców, którzy chcą importować lub eksportować spore ilości towarów, dzięki czemu mogą zaoszczędzić na transporcie. Transport morski do Korei Południowej to złożony proces załadunkowy i rozładunkowy. Pod uwagę należy wziąć również kontrolę celną i czas dostarczenia towarów z portów bezpośrednio do odbiorcy, aczkolwiek transport morski cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród importerów i eksporterów.

Wśród przesyłek importowych z Korei można wymienić kilka ich rodzajów – np. przesyłki paletowe czy kontenerowe. Od jakiegoś czasu coraz więcej firm spedycyjnych oferuje także usługę jaką jest drobnica morska. Jest to rodzaj usługi kierowany głównie dla małych i młodych firm, które szukają oszczędności na różnych płaszczyznach swojej działalności.

Przesyłki drobnicowe pozwalają na to, by sprowadzić z Korei Południowej  mniejsze partie towaru niż te zajmujące cały kontener. Wybierając drobnicę morską można takie przesyłki skonsolidować i sprowadzić do Polski w takiej cenie, jaką trzeba by zapłacić za nadanie niewielkiej paczki drogą lotniczą.

Drobnica morska transportowana jest najczęściej w miejscach paletowych w kontenerze, lecz nie zajmuje ona całej jego powierzchni, dzięki czemu klient płaci nie za cały kontener, a jedynie za przestrzeń, którą faktycznie zajmuje jego przesyłka importowa. Taka metoda transportu to oszczędność dla klientów, którzy mają szansę tanio sprowadzić mniejsze partie towarów, nie mrożąc przy tym dużej ilości gotówki i nie martwiąc się o miejsce w magazynie.

Powiązane artykuły: