Ładunki ponadgabarytowe

Jeśli Twój towar przekracza standardowe wymiary zostaje zakwalifikowany do tzw. ładunków ponadgabarytowych (ŁPN). W przypadku transportu morskiego są to dopiero takie ładunki, które wynoszą kilkadziesiąt lub kilkaset metrów, a waga wynosi od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy ton, a ponadto przewozi się je specjalnie skonstruowanymi do tego celu statkami.

Jakie są przykłady ładunków ponadgabarytowych w przypadku transportu morskiego? Mogą to być dźwignice, jachty lub turbiny. Jeśli zatem Twój załadunek jest pokaźnych rozmiarów i zostanie zaklasyfikowany do ponadgabarytowych, z GlobKurier.pl możesz mieć gwarancję jego bezpiecznego dostarczenia.

Korzystając z naszych usług masz pewność, że cały proces logistyczny zrealizowany jest we współpracy z najlepszymi przewoźnikami, a po naszej stronie możesz liczyć na pełne wsparcie oraz profesjonalne doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia.

Transport morski regulują przepisy (Ustawa z dnia 18 września 2001 r. Kodeks Morski –  nie ma w nich jednak szczególnej instrukcji prawnej, dotyczącej ładunków ponadnormatywnych, dlatego przyjmujący taki typ załadunku, muszą stosować się do zwyczajowych wytycznych dotyczących bezpiecznego mocowania ładunku na statku. Tym bardziej pamiętaj, aby odpowiednio dobrze przygotować swój ładunek do transportu i dokładnie poinformować przewoźnika o jego zawartości.

Powiązane artykuły: